Co zrobić, kiedy w mieszkaniu zauważymy insekty?

Co zrobić, kiedy w mieszkaniu zauważymy insekty?

Często się zdarza, że mieszkając w domach wielorodzinnych, stajemy się ofiarą owadów zamieszkujących w trudno dostępnych miejscach. To naturalne ich środowisko a warunki miejskie powodują, że mają one dogodne warunki do rozmnażania się. Co zrobić, jeżeli zauważymy takie stworzenia w naszym domu. Wiele osób stara się walczyć z tym problemem za pomocą środków dostępnych w sklepach. Stosowanie takich preparatów maskuje tylko problem i nie rozwiązuje kwestii istnienia takiego niechcianego sąsiedztwa.

Jak skutecznie z nimi walczyć?

Domowe metody nie dają szans na wygranie z populacją owadów. Najwyżej mogą wydłużyć czas jej namnażania. Powinni zająć się tym specjaliści. W momencie zauważenia aktywności owadów powinniśmy poszukać firmy, których specjalnością jest

dezynsekcja

dezynsekcja

Dezynsekcja. Wrocław to miasto z dużą ilością starych budynków, stąd potrzeba takich prac jest dość częsta. Wizyta przedstawiciela takiej firmy pozwoli na zaplanowanie takich prac i wycenę kosztów całej usługi. Ilość owadów określona przez pracownika będzie wyznacznikiem skali prac i rodzajów środków, jakie będą użyte. W najlepszym wypadku skończy się na rozłożeniu pułapek chemicznych, aby oszacować stan populacji.

Co jednak kiedy mamy plagę karaluchów?

W takim wypadku działania muszą być prowadzone w dwóch kierunkach. Należy wyłapywać za pomocą pułapek osobniki dorosłe. To pozwoli również na określenie, jak zmniejsza się ilość owadów pod wpływem przeprowadzonych zabiegów chemicznych. Druga czynność jest trudniejsza i potrzeba czasami opuszczenia mieszkania przez mieszkańców na kilka dni. W tym wypadku zastosowane środki są bardziej agresywne i należy stosować ubrania ochronne. Czasami jest to jedyne skuteczne rozwiązanie, kiedy nie możemy uśmiercić robaków za pomocą tradycyjnej chemii.

Po takich zabiegach zawsze powinny następować czynności kontrolne. Ustalą one czy zabiegi były skuteczne oraz jakie dalsze prace należy przeprowadzać. Część firm dostarcza klientowi również rekomendacje pokontrolne mające na celu usunięcie powodów, dla których owady tak szybko się mnożyły.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments