Ile zapłacimy za adwokata w sprawie rozwodowej?

Ile zapłacimy za adwokata w sprawie rozwodowej?

W życiu zdarzają się różne sytuacje, także takie w których zmuszeni jesteśmy skorzystać z pomocy adwokata. Reprezentacja w sądzie jest bardzo przydatna i czasami konieczna. Człowiek znający prawo i kruczki prawne może znaleźć rozwiązanie, które pomoże nam wygrać sprawę i uzyskać spore korzyści finansowe i majątkowe. Dobry adwokat Zabrze to gwarancja, że nasza sprawa zostanie załatwiona sprawnie i po naszej myśli. Warto wybrać dobrego obrońce i orędownika naszej sprawy.

Adwokat

Adwokat

Koszty pracy adwokata.

Osoba pozwana lub osoba pozywająca, która wynajmuje adwokata, musi liczyć się z kosztami poniesionymi na reprezentowanie swojej osoby w sądzie. Zależnie od kancelarii adwokackiej, stawki te mogą się nawet znacznie różnić. Warto zatem zrobić rozeznanie, zanim zdecydujemy się na konkretnego adwokata.

Koszt adwokata nie powinien być jednak jedynym kryterium wyboru. W renomowanych kancelariach wyceniona jest także jakość pracy i skuteczność danego adwokata. Przy wielu sprawach jest to kwestia decydująca. Wygranie sprawy może przynieść korzyści niewspółmiernie wyższe niż koszty adwokackie.  Skuteczny adwokat to czynnik decydujący w dużej mierze o rozstrzygnięciu wyroku sądowego.

Stawki za rozwód.

Bardzo częstym rodzajem spraw rozstrzyganych przez sądy są sprawy rozwodowe. Jak każdy inny rodzaj spraw, takie też mają swoje reguły oraz ustalone stawki za obronę swoich racji podczas spraw rozwodowych. To ile bierze adwokat za rozwód to wynik jego oceny stopnia skomplikowania sprawy. Niższe stawki proponowane są przy prostych, oczywistych sprawach. Natomiast jeżeli w grę wchodzi walka o dzieci, podział majątku oraz ustalenie przyczyny rozwodu, sprawa jest skomplikowana i stawki automatycznie rosną.

Adwokaci nie mają jednak całkowitej dowolności w ustalaniu stawek za swoja pracę. Ministerstwo Sprawiedliwości ustaliło pewne wytyczne regulujące tą sprawę. Określona została minimalna stawka za sprawy rozwodowe i wynosi 360 zł. Adwokat może wziąć tylko maksymalnie sześciokrotność tego minimum.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments