Jak poradzić sobie na placu manewrowym?

Jak poradzić sobie na placu manewrowym?

Jak poradzić sobie na placu manewrowym?

Dla niektórych osób plac manewrowy stanowi bardzo duże wyzwanie w kontekście zdania egzaminu na prawo jazdy Warszawa. Jakimi umiejętnościami trzeba wykazać się w tym temacie, aby można było ruszyć na miasto?

Tam też jest sprawdzana wiedza

Myślicie, że po egzaminie teoretycznym Wasza wiedza nie będzie już weryfikowana? To błędne podejście do tego tematu. Można powiedzieć, że Wasza wiedza będzie sprawdzana tak naprawdę na okrągło. Także na placu manewrowym. Przed przystąpieniem do praktyki trzeba na przykład wykazać się wiadomościami dotyczącymi lokalizacji oleju silnikowego, płynu hamulcowego albo płynu chłodzącego. Wszystko zależy od tego, co wylosujecie do pokazania. Jeśli chcecie zdać egzamin na prawo jazdy Warszawa, to należy również wskazać światła drogowe, mijania, pozycyjne itp. Tutaj także dużo zależy od tego, o co poprosi Was instruktor. Przed ruszeniem trzeba również właściwie przygotować samochód. Istotne jest to, aby ustawić sobie odpowiednio fotel, lusterka, a także zapiąć pasy itp.

Jazda po łuku i pokonanie wzniesienia

Na placu manewrowym trzeba między innymi odpowiednio przejechać łuk do przodu, a także do tyłu. Należy wykonywać tego typu czynności spokojnie i jednocześnie pewnie, aby samochód nie zgasł. Jeśli pozytywnie zaliczycie ten etap, to będziecie mogli przystąpić do kolejnej części. Jest to ruszanie ze wzniesienia. Jeśli to także nie sprawi Wam trudności, to możecie w końcu pojechać na miasto z egzaminatorem. Ta część musi trwać zaś minimum 40 minut (w przypadku kategorii B).

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments