Jak zaaranżować lofty?

Jak zaaranżować lofty?

Jak zaaranżować lofty?

Marzy Wam się styl loftowy w Waszym domu czy mieszkaniu? To naprawdę jest możliwe. Trzeba tylko kierować się kilkoma wskazówkami w trakcie aranżacji swojej nieruchomości. Co koniecznie należy wziąć pod uwagę?

Meble loftowe

Meble loftowe

Odpowiednie meble loftowe to podstawa

Meble loftowe muszą być naprawdę bardzo starannie wybrane. W końcu cała aranżacja bazuje na minimalizmie. Warto zaznaczyć, że meble loftowe często stanowią jedyne wyposażenie w konkretnym pomieszczeniu. Powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które będą dobrze pasować do tej aranżacji. Są to między innymi metal, szkło, drewno, stal itd. Wszystko dlatego, że muszą one dawać wrażenie surowych i chłodnych. Co ciekawe, często są one tak produkowane, aby każdy miał świadomość, że były używane (drewno jest na przykład celowo postarzane itp.). Nie ma tutaj niepotrzebnych ozdób i dekoracji. Jeśli jednak meble będą dobrze dopasowane, to cała kompozycja będzie harmonijna i spójna. Ich konstrukcja powinna być dodatkowo prosta i nieskomplikowana.

Jaka kolorystyka tutaj dominuje?

Aranżacja musi być utrzymana w surowym stylu. Kolorystyka powinna być zatem chłodna. Meble loftowe – jak i inne ewentualne dodatki – powinny być zatem w barwach bieli, szarości itp. Na pierwszy rzut oka taka stylizacja nie wygląda zbyt przytulnie. Jest to jednak błędne założenie. Wszystko dlatego, że brak niepotrzebnych dodatków – na podłogach czy ścianach – powoduje, że pomieszczenia są relatywnie bardziej przestronne niż miało to miejsce we wcześniejszym okresie. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić sobie wygodę – na przykład przez duże łóżko, wygodną kanapę na środku salonu czy komfortowe pufy do siedzenia itp.

Czym pokryta jest podłoga?

Ważną rolę w całej aranżacji odgrywa również podłoga. Może być ona pokryta na przykład posadzką żywiczną. Najlepszym rozwiązaniem są jednak elementy wykonane z drewna – oczywiście celowo postarzanego. W tym stylu nie ma mowy o żadnym przepychu czy kreowania się na ludzi bardzo zamożnych. Można nawet powiedzieć, że jest to swego rodzaju manifest przed takimi zachowaniami.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments