Jaki kocioł wybrać?

Jaki kocioł wybrać?

A może jednak pellet?

Wybór kotła nie jest łatwy. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw dotyczące każdego rodzaju ogrzewania. Warto jednak zwrócić też uwagę na wymogi, jakie występują na danym terenie. Kocioł na pellet jest dobrym rozwiązaniem w miejscach, które są narażone na zwiększoną ilość smogu w powietrzu. Przykładem takim jest Kraków, gdzie niestety w sezonie grzewczym smog bywa uciążliwy. Coraz więcej gmin oraz miast wprowadza dodatkowe restrykcje dotyczące użyteczności pieców na węgiel (tzw. kopciuchy) i przekonuje do montowania nowych kotłów 5 klasy (tzw. ecodesign).

Warto dodać, że kotły na pellet Kraków  pozwalają na utrzymanie kotłowni w czystości. Ich sprawność zazwyczaj przekracza 90%, a dzięki podajnikom są prawie bezobsługowe. Wizualnie również nie przypominają pieców, jakie pamiętamy. Nowy design sprawia, że kocioł wyglądał dobrze, ma prostą formę oraz neutralne kolory. Piece na pellet bardzo dobrze sprawują się przy ogrzewaniu podłogowym, ponieważ używana jest niższa temperatura obiegu i finalnie zużywamy mniejsze ilości opału. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie zastosowania kotła na pellet w połączeniu z grzejnikami, dzięki czemu przy wymianie pieca nie mamy obowiązku wymieniać całego systemu ogrzewania.

Należy pamiętać, że dzięki różnego rodzaju dofinansowaniom można pozwolić sobie na wymianę kotła na nowy z niewielkim nakładem finansowym. Istnieją również różnego rodzaju ulgi np. od podatku, co również jest pomocą przy ograniczonym budżecie na modernizację ogrzewania.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments