Jakie wybrać żelazo, żeby nasz organizm je dobrze tolerował?

Jakie wybrać żelazo, żeby nasz organizm je dobrze tolerował?

Nasz organizm potrzebuje do prawidłowego działania wielu minerałów. Jednym z najważniejszych jest żelazo. Odpowiada ono za produkcję hemoglobiny, pomaga w metabolizmie cholesterolu oraz wzmacnia system odpornościowy i układ nerwowy. Niestety, często brakuje nam tego pierwiastka, czego skutkiem jest anemia. Szczególnie cierpią z tego powodu kobiety w ciąży, dlatego lekarze zalecają im stosowanie suplementów żelaza. Jakie produkty wybrać, żeby nasz organizm dobrze je tolerował? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie są chelaty aminokwasowe.

Czym są chelaty aminokwasowe i jak jest stosować

Chelacja polega na przekształceniu mikroelementów nieorganicznych w organiczne. Bez tego procesu organizm nie jest w stanie przyswoić wszystkich potrzebnych nam minerałów. Problem w tym, że nasze ciało bardzo słabo reaguje na naturalnie zachodzącą w organizmie cheltację. Z pomocą przychodzą nam chelaty aminokwasowe. Stanowią one związek dwóch cząsteczek aminokwasu z jedną cząsteczką minerału. Dzięki takiemu połączeniu chelaty dobrze sprawują się w przewodzie pokarmowym. Przede wszystkim jednak, świetnie się wchłaniają. Powoduje to ich bardzo dobrą przyswajalność, a co za tym idzie, bardzo dobrą tolerancję organizmu na żelazo.

Preparaty zawierające chelaty aminokwasowe mają bardzo różne formy. Mogą to być tabletki, kapsułki albo proszek rozpuszczalny w wodzie, a nawet bezpośrednio w ustach. Najbardziej polecane są preparaty łączące w sobie chelaty aminokwasowe żelaza z pirofosforanem żelaza. Dobrze również, gdy są wzbogacone o witaminę C, która zwiększa przyswajalność żelaza. Takie składniki znajdziemy w produktach Olimp Laboratories (http://www.chelaferr.pl). Na pewno będą z nich zadowolone osoby, które cierpią na niedobór tego pierwiastka, chociaż można stosować je również prewencyjnie. Nawet u dzieci powyżej 3 roku życia.

Pamiętajmy, że niedobory żelaza bardzo niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Dlatego warto je uzupełniać. Najlepiej używając preparatów, które będą dobrze tolerowane, czyli takich, które zawierają w swoim składzie chelaty aminokwasowe żelaza.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments