Laserowa korekcja wzroku na poprawę widzenia

Laserowa korekcja wzroku na poprawę widzenia

Laserowa korekcja wzroku jest sposobem na skorygowanie wady wzroku, przywracającym całkowicie ostrość widzenia. Poprawa po takim zabiegu jest widoczna natychmiast a przede wszystkim jest trwała. Tego typu zabieg można wykonać właściwie u każdego pacjent a jedynym ograniczeniem będzie wiek pacjenta. Poza tym wada wzroku musi mieć charakter już ustabilizowany, dlatego wykonuje się ją u osób, które ukończyły 20 rok życia. przed przystąpieniem do zabiegu każdy pacjent musi przejść badania kwalifikacyjne, które mogą ujawnić określone przeciwwskazania, np.:

  • szybki postęp wady
  • zaćmę
  • jaskrę
  • schorzenia zapalne oczu
  • zaburzenia siatkówki
  • choroby autoimmunologiczne
wzrok

wzrok

 Przebieg zabiegu laserowej korekcji

Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że praca przy komputerze niszczy nasz wzrok. I nie zabezpieczą nas ani specjalne ekrany ani okulary. Wpatrywanie się w ekran komputera przez wiele godzin sprawia, że nasze oko jest rzadziej nawilżane a najłagodniejszą z dolegliwości jest syndrom suchego oka. To dlatego m.in. taką popularnością w ostatnich latach cieszą się wszelkie tabletki na wzrok. 

Siedzenie godzinami przy komputerze sprawia również, że u osób z wadami wzroku, które na stałe noszą okulary również pogłębia się mocniej wada widzenia. Na szczęście postęp technologiczny w dziedzinie okulistyki otworzył dostępność do laserowej korekcji wzroku czyli zabiegu umożliwiającego trwałą poprawę widzenia.

Zabieg trwa zaledwie 15 minut a programuje go komputer. Wszystko dzieje się pod opieką lekarza. Nie jest to zabieg całkowicie bezbolesny, jednak laser działa zaledwie pół minuty na każdym oku, zatem jak na czas trwania samego zabiegu, nawet dającego dyskomfort, przyszłość bez noszenia okularów wszystko wynagradza.

Po zabiegu przez dwa dni trzeba stosować specjalne krople do oczu, które bolą i łzawią. Jednak już po tygodniu można wrócić do swoich rutynowych czynności. A potem warto zadbać o to, by systematycznie, pod opieką lekarza stosować tabletki na wzrok utrzymujące oczy w dobrej kondycji.

 

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments