Polerowanie reflektorów szansą na przywrócenie blasku Twojego samochodu

Polerowanie reflektorów szansą na przywrócenie blasku Twojego samochodu

Reflektory pełnią bardzo ważną funkcję w samochodzie dlatego ich przejrzystość jest niesamowicie ważna. Słabe światło utrudnia dostrzeżenie pieszych czy rowerzystów, mogąc doprowadzić do tragedii.

Większość reflektorów wykonana jest z poliwęglanu, który niestety z biegiem czasu ulega zużyciu i staje się mętnym szkłem. Powoduje to spore utrudnienia podczas jazdy, w znaczny sposób ograniczając widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Pozostaje wówczas do wyboru zakup nowych reflektorów lub wypolerowanie dotychczasowych, przywracając im dawny blask. Druga opcja jest znacznie tańszym rozwiązaniem, dlatego też warto rozważyć i rozwiązać w ten sposób problem zmatowienia świateł.

Przyczyny zużycia reflektorów

Reflektory są narażone na wiele bodźców zewnętrznych, a także na promieniowanie UV i różne warunki atmosferyczne. Na ich jakość wpływa m.in:

  • Różnego rodzaju zabrudzenia, takie jak kurz, piasek czy kamyki, które przy ostrym kontakcie z plastikiem powoduje mikropęknięcia, uszkadzając powierzchnię reflektorów.
  • Duże kamienie uderzając w plastik, prowadza do powstania wiórów i głębokich pęknięć, w które dostaje się i zalega kurz;
  • Czyszczenie reflektorów na sucho sprawia, iż piasek znajdujący się między szmatką a plastikiem zamienia się w papier ścierny, rysując powierzchnię świateł.

Sposoby polerowania reflektorów

Polerowanie można wykonać ręcznie lub za pomocą narzędzi polerskich.  Proces ręcznego czyszczenia jest długi i żmudny. Warto zatem skorzystać z maszynowego polerowania reflektorów Kraków, aby w szybki i łatwy sposób przywrócić blask optyce samochodu. Niejednokrotnie reflektor wymaga nie tylko zewnętrznego, ale również wewnętrznego czyszczenia, gdzie niezbędne jest polerowanie wklęsłej i trudno dostępnej powierzchni. Po polerowaniu maszynowym można również nanieść warstwę lakieru akrylowego, która zabezpiecza i zapobiega powstaniu nowych otarć na optyce.

Polerowanie oprócz efektów wizualnych i zwiększenia bezpieczeństwa na drodze poprawia również komfort jazdy zapobiegając wytężaniu wzroku i chroniąc tym samym oczy kierowcy przed nadmiernym zmęczeniem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments