Pompy membranowe i ich charakterystyka

Pompy membranowe i ich charakterystyka

Na rynku mamy obecnie możliwość wyboru wielu rodzaju pomp. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić na pompy a membranowe. Mogą się one różnić parametrami, specyfiką, a także przeznaczeniem. Jeśli więc i ty, zastanawiasz się czym charakteryzują się pompy membranowe, a także co wyróżnia najlepsze z nich, ten artykuł z pewnością jest dla ciebie.

Jak działają pompy membranowe?

Sama nazwa, już wskazuje, że pompy membranowe działają dzięki wykorzystaniu w nich membran. Cały proces może przebiegać dzięki szeregowi elementów jak np. precyzyjnie umiejscowionych zaworów, zarówno we wlocie jak i wylocie pompy. Właśnie dzięki nim, pompa ma możliwość zasysania po jednej stronie, a także możliwość tłoczenia po stronie tłocznej. Poszczególne modele pomp różnią się od siebie pod względem zastosowanego w nich napędu- pneumatycznego bądź hydraulicznego. To właśnie zastosowanie napędu, umożliwia oddziaływanie na membranę, która połączona jest wspólną osią, z drugim, podobnym elementem.

Najlepsze pompy membranowe

Najważniejszym czynnikiem, świadczącym o tym, że dana pompa membranowa może być najlepsza, jest jakość i staranność dobranych materiałów chemoodpornych. Wówczas możliwe jest zapewnienie odporności, na niekorzystne i agresywne środowisko pracy- jak np. styczność pompy z kwasami. Dzięki temu, pompy membranowe mogą znaleźć zastosowanie w przeróżnych gałęziach przemysłu. Świetnie sprawdzą się zarówno w branży ceramicznej, budowlanej, farbiarskiej czy nawet górniczej. Warto także zwrócić uwagę na specjalistyczne pompy, które zostały wyprodukowane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Pompy membranowe, powinny być też wyposażone w elementy ze stali kwasoodpornej, a także posiadać silne rury ssące i precyzyjnie dopasowane zawory, zarówno wlotowe jak i wylotowe. Konstrukcja najlepszych pomp membranowych, od razu rzuci się w oczy swoją dokładnością i solidnością.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments