Poradnie dietetyczne – grube zyski cz.1

Poradnie dietetyczne – grube zyski cz.1

Moda na zdrowie i zgrabną sylwetkę to trendy obecne we wszystkich nowoczesnych społeczeństwach. Diety i zabiegi odchudzające największą popularnością cieszą się wiosną i latem. Gapowicze, którzy nie zadbali o właściwą dietę kilka miesięcy temu, teraz rozpaczliwie szukają sposobu na szybkie zrzucenie kilku kilogramów.

– Dla wielu osób nadwaga to problem nie tylko zdrowotny, ale również wizerunkowy. Osoba szczupła lepiej się prezentuje, jest pewna siebie, a w wielu zawodach to niezwykle ważne – tłumaczy Beata Prusińska, dietetyk z firmy Naturehouse, zajmującej się sprzedażą preparatów wspomagających odchudzanie.

Nic dziwnego, że rynek usług związanych ze zdrowiem i urodą ciągle rośnie. Na satysfakcjonujące zyski mogą liczyć zarówno sklepy z suplementami diety, jak i poradnie dietetyczne.

Najważniejsze jest zaufanie

Przed otwarciem własnej poradni dietetycznej trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim specyfikę lokalnego rynku.

– W dużym mieście może to być galeria handlowa lub ruchliwa ulica, w małych miejscowościach poradnię najlepiej zlokalizować na terenie przychodni. Liczy się dobry kontakt z lekarzami rodzinnymi, ich rekomendacja może okazać się swoistym „być, albo nie być” dla naszego biznesu -mówi Beata Prusińska.

Tworząc biznesplan należy wziąć pod uwagę liczbę potencjalnych klientów i wachlarz oferowanych usług.

– Na początku niezwykle ważna jest współpraca z jednostkami medycznymi, lekarzami lub miejscami wiązanymi z rekreacją, czy dbaniem o zdrowie i urodę – dodaje dr Ewa Lange, kierownik Poradni Dietetycznej przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Poradnia dietetyczna zarabia na marzeniach o byciu szczupłym, z tym że muszą to być cudze marzenia.Warto zatem pamiętać, że klient jest pacjentem, który powierza nam swoje zdrowie. Choć wciąż nie ma uchwalonej w sejmie ustawy o zawodzie dietetyka, to jeśli nie dysponujemy kierunkowym wykształceniem, powinniśmy zatrudnić specjalistę z dyplomem. Po nowelizacji ustawy, tytułem dietetyka będzie mogła posługiwać się wyłącznie osoba posiadająca kierunkowe wykształcenie lub kwalifikacje żywieniowca.

Czytaj dalej: http://moontravels.com.pl/poradnie-dietetyczne-grube-zyski-cz-2/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments