Powłoki hydrofobowe sprawdzające się w przypadku kamienia

Powłoki hydrofobowe sprawdzające się w przypadku kamienia

Chcąc chronić wszystko to, co wykonane z kamienia, warto już na samym początku pomyśleć o pokryciu jego powierzchni specjalną powłoką hydrofobową. Różnego rodzaju impregnaty oraz wysokiej jakości powłoki znajdziemy u bardzo wielu renomowanych producentów, jednym z nich jest Nanocape (więcej szczegółów pod adresem http://nanocape.pl/). Niezależnie od tego, czy chcemy zabezpieczyć blat kuchenny czy całą kamienną posadzkę – powłoka hydrofobowa naprawdę sprawdzi się w praktyce.

Powłoki hydrofobowe kamienia – jakie mają właściwości? 

Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu powłoki hydrofobowej taki kamień jak granit czy marmur mogą zyskać właściwości wodoodporne. Oznacza to, że pojawiająca się na kamieniu woda nie wsiąka w strukturę kamienia, a zaledwie po nim spływa. Dodatkowo, powłoka taka zabezpiecza powierzchnię kamienia przed wnikaniem brudu – zostaje on spłukany po powierzchni materiału razem z wodą. Taka powłoka naprawdę sprawdza się w praktyce w przypadku takiego materiału jak kamień – jest on bardzo wytrzymały, ale przy kontakcie z twardą wodą na jego powierzchni mogą pojawić się nieestetycznie wyglądające wykwity, osady i przebarwienia. Aby się przed tym uchronić – należy o taki kamień w odpowiedni sposób zadbać.

Powłoka hydrofobowa jest także doskonałą barierą dla olejów oraz dla tłuszczu. Sprawdzi się też w przypadku cieczy mogących spowodować przebarwienia na strukturze kamienia, a mowa tutaj o herbacie, kawie, a także różnego rodzaju sokach naturalnych. Powłoki hydrofobowe doskonale sprawdzają się nawet w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, cechuje je duża odporność chemiczna jak i mechaniczna, a dodatkowo zapewniają odpowiednią oddychalność powierzchni.

W jaki sposób czyścić tworzywa pokrywane taką powłoką? 

Na pewno warto wiedzieć, że powłoka hydrofobowa bezpośrednio po jej nałożeniu jest właściwie niewidoczna. Dodatkowo, jest ona bardzo odporna na ścieranie, nie musimy się więc martwić o to, że przypadkiem ją zarysujemy. Powłoki hydrofobowe renomowanych producentów są też bardzo stabilne chemiczne, oznacza to, że doskonale przeciwstawiają się różnego rodzaju środkom czyszczącym, a nawet wybielaczom.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments