Usta milczą, portfel śpiewa – jak zarobić w muzyce cz.4

Usta milczą, portfel śpiewa – jak zarobić w muzyce cz.4

Zarabianie na zabawie

Od „płacenia zaiksów” ciężko będzie jednak uciec, jeśli zdecydujemy się prowadzić własny biznes jako weselny wodzirej. Za publiczne odtwarzanie plików w formacie mp3 trzeba płacić 2 tys. zł rocznie. Zanim jednak zaczniemy martwić się kwestią tego rodzaju opłat, zastanówmy się, czy rzeczywiście potrafimy poprowadzić gości w tan niczym Jerzy Stuhr w filmie „Wodzirej”. Do prowadzenia zabaw nie wystarczy charyzma, niezbędna jest też umiejętność tańca i ogólne umuzykalnienie. Profesjonalista przygotowuje się indywidualnie do każdego wesela, aby w jak największym stopniu dogodzić młodej parze. Przed każdym zleceniem warto zrobić wywiad z klientem i zaplanować scenariusz imprezy, ustalić zabawy oraz dobrać muzykę, tak jak robi to wodzirej Mateusz Balcerski prowadzący firmę ArsLudica.

– Pierwsze wesela prowadziłem w ramach przysługi dla znajomych. Było to dobre pole do zebrania doświadczenia. Gdy propozycji padało coraz więcej, a prowadzenie imprez szło mi jeszcze lepiej, zacząłem myśleć o wodzirejce na poważnie. W końcu zapisałem się na specjalny kurs – wspomina Balcerski.

Kursy wodzirejskie można dziś znaleźć w każdym większym mieście. Trzydniowe szkolenie to koszt ok. 500 zł. Za 300 zł warto wyrobić sobie także uprawnienia w zakresie eksploatacji do 1 kV.

Sezon weselny zaczyna się w połowie kwietnia i trwa do końca października. Jest to świetny okres na zarobek dla wszystkich pracujących przy ślubnych uroczystościach, ale konkurencja w branży jest duża.

Pod hasłem wodzirej wielu przemyca weselnego DJ-a, czy zespół śpiewający z playbacku. Za usługi świadczone przez profesjonalistów trzeba słono zapłacić, ale okazuje się, że warto.

– Podczas wesel prowadzę zabawy z dziećmi, oczywiście jeśli klient sobie tego życzy. Jest to moja przewaga nad konkurencją, gdyż niewielu wodzirejów się na to decyduje – dodaje Mateusz Balcerski.

Wodzirej powinien posiadać umiejętność improwizowania, gdyż nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, a to na jego barkach spoczywa 1 odpowiedzialność za sprawny przebieg imprezy. Warsztat aktorski pomaga w wybrnięciu z niezręcznej sytuacji.

Spis treści

Cz.1 – http://moontravels.com.pl/usta-milcza-portfel-spiewa-jak-zarobic-w-muzyce-cz-1/
Cz.2 – http://moontravels.com.pl/usta-milcza-portfel-spiewa-jak-zarobic-w-muzyce-cz-1/
Cz.3 – http://moontravels.com.pl/usta-milcza-portfel-spiewa-jak-zarobic-w-muzyce-cz-1/
Cz.4 – http://moontravels.com.pl/usta-milcza-portfel-spiewa-jak-zarobic-w-muzyce-cz-4/
Cz.5 – http://moontravels.com.pl/usta-milcza-portfel-spiewa-jak-zarobic-w-muzyce-cz-5/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments