Właściwości okulistycznych kaset

Właściwości okulistycznych kaset

Jaką kasetę okulistyczną wybrać?

Szkła pojedyncze w oprawkach, które wypełniają szczelnie każdą okulistyczną kasetę, są jej częścią integralną oraz kupuje się je oczywiście razem. W związku z tym naprawdę większe znaczenie tutaj ma sama wysoka jakość. Wiadomo, że każdemu okuliście zależy na ogromnej precyzji wykonanie szkieł. Przekłada się ona zawsze na samą miarodajność przymiarek w okulistycznym gabinecie.

 

Kaseta Okulistyczna

Kaseta Okulistyczna

Kasety okulistyczne są podstawą. Możemy jednak decydować o samych szczegółach w niej zawartych. Możemy wybrać bowiem szkła oprawione w metal czy też plastik. Tak naprawdę to oba te rozwiązania mają swoje wady jak i także zalety. Sam wybór zależy jest już od preferencji konkretnej osoby, która z danego zestawu będzie korzystała. Zwrócić warto uwagę na takie elementy kasety, które bezpośrednio chronią testowe szkła. Powinny pewnie tkwić w miejscach przeznaczonych dla siebie. Otwory te nie mogą się w żadnym wypadku odkształcać ani też luzować.

Zewnętrzna część walizki

Zewnętrzna część walizki może jak najbardziej być wykonana z eleganckiej skóry czy też z metalu. Ważne jest tak naprawdę to, aby konstrukcja samej kasety zapewniała możliwie największą szczelność oraz także zabezpieczenie przed wstrząsem w przypadku upadku. Jakość akcesorium obowiązkowo musi być poświadczona certyfikatami.

Co więcej kasety okulistyczne się różnią także – co ważne jest dla samego przebiegu badania. Chodzi o liczbę testowych szkieł oraz ich średnicę. Im większy jest wybór szkieł, tym da się określić dokładniej, które z nich zapewnią danemu pacjentowi możliwie największy komfort widzenia.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments