Zalety druku 3D

Zalety druku 3D

Drukowanie 3D pozwala tworzyć części poprzez budowanie obiektów po warstwie za jednym zamachem. Taka metoda oferuje wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi technikami wytwarzaniami (na przykład obróbka CNC). Drukowanie 3D raczej nie zastąpi wielu tradycyjnych metod produkcji, ale istnieje wiele zastosowań, w których jest w stanie szybko dostarczyć projekt, z wysoką dokładnością z funkcjonalnego materiału.

Szybkość

Drukarnia Rzeszów oferuje tą nowoczesną usługę. Jedną z głównych zalet wytwarzania dodatków jest szybkość, z jaką można wytwarzać części w porównaniu z tradycyjnymi metodami wytwarzania. Złożone projekty można przesyłać z modelu CAD i drukować w ciągu kilku godzin. Zaletą jest szybka weryfikacja i rozwój pomysłów projektowych. Kiedy w przeszłości mogło upłynąć kilka dni albo nawet tygodni, aby otrzymać prototyp, produkcja dodatków umieszcza model w rękach projektanta w ciągu kilku godzin.

Produkcja jednoetapowa

Jednym z największych problemów projektanta jest jak najskuteczniej wykonać część. Większość części wymaga wyprodukowania dużej ilości kroków produkcyjnych za pomocą tradycyjnych technologii. Kolejność tych kroków wpływa na jakość i łatwość wykonania projektu. Zdolność do produkcji części w jednym kroku znacznie zmniejsza zależność od różnych projektów produkcyjnych (obróbka skrawaniem, spawanie, malowanie) i daje projektantowi większą kontrolę nad produktem końcowym.

Koszt

Koszt produkcji można podzielić na 3 kategorie: koszty eksploatacji maszyn, materiałowe i pracy. Produkcja dodatków przy niskich ilościach jest bardzo konkurencyjna kosztowo w porównaniu do tradycyjnej produkcji. Produkcja prototypów, które sprawdzają formę i dopasowanie jest znacznie tańsza niż alternatywne metody wytwarzania (na przykład dopasowanie formowanie wtryskowe).

Ograniczenie ryzyka

Zamówienie wadliwego prototypu kosztuje projektanta czas i pieniądze. Drukowanie 3D nie powodują strat finansowych przy zmianach w formie lub sposobie wytwarzania.

Dlatego ta metoda staje się coraz bardziej popularna.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments