Zestaw suplementów dla biegaczy

Zestaw suplementów dla biegaczy

Bieganie to sport niezwykle popularny, ale i wymagający. Aby osiągać coraz lepsze rezultaty i unikać kontuzji, należy dostarczać organizmowi niezbędnych witamin, składników mineralnych oraz substancji odżywczych. Pomóc w tym może zbilansowana dieta, a także specjalistyczne suplementy diety.

Suplementy diety podczas treningu

Każdy trening biegowy to poważny wysiłek dla organizmu. Żeby zwiększyć jego wytrzymałość, warto sięgnąć po żele energetyczne, które mają w składzie łatwo przyswajalne węglowodany. Spożywanie żelu podczas biegu pozwala błyskawicznie dostarczyć organizmowi potrzebnej energii. Dobrym sposobem na uzupełnianie wody oraz traconych elektrolitów jest spożywanie napojów izotonicznych. Biegacze, którym zależy na tym aby szybko spalić kilka zbędnych kilogramów powinni sięgnąć po suplementy zawierające L-karnitynę. L-karnityna to aminokwas, który usprawnia proces pozyskiwania energii z tłuszczu. Do suplementów przeznaczonych dla osób biegających zaliczyć można również kreatynę. Stosowanie kreatyny pozwala przede wszystkim zwiększyć siłę mięśni.

Suplementy wspomagające regenerację organizmu

Żeby przyspieszyć regenerację mięśni po treningu biegowym, warto sięgnąć po preparaty białkowe. Dobrej jakości białko serwatkowe błyskawicznie się wchłania i odżywia mięśnie. Tego rodzaju produkty znaleźć można na stronie biogenix-bx.com/. Biegaczom, którzy narzekają na skurcze nóg oraz trudności z zasypianiem po treningu, polecić można preparat zawierający cynk, magnez oraz witaminę B6. Spożywanie takiego suplementu pozwala rozluźnić zmęczone mięśnie i zapewnia spokojny, głęboki sen. W celu ograniczenia bolesności mięśni warto sięgnąć także po suplementy zawierające aminokwasy rozgałęzione BCAA.

Suplementy zmniejszające ryzyko kontuzji

Żeby zmniejszyć ryzyko złamań i urazów kostnych należy dbać o odpowiednią ilość wapnia w diecie. Dobrym pomysłem na uzupełnienie tego pierwiastka jest stosowanie suplementów zawierających wapń. W celu wzmocnienia i regeneracji stawów sięgnąć można po preparaty zawierające glukozaminę. Dobrą wytrzymałość i odporność organizmu zapewniają suplementy zawierające kwasy Omega 3. Ich regularne stosowanie nie tylko wpływa na lepsze funkcjonowanie układu nerwowego i immunologicznego, ale dodatkowo chroni serce oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia zapalenia stawów.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments